Dreiserov veľký deň, Číňania v bazéne, Li v gymnastike

Tokio (Associated Press) -Caleb Drexel získal svoju prvú individuálnu zlatú medailu, Číňanky absolvovali rekordné štafetové preteky a Sunisa Leeová z USA získala zlatú medailu viacbojov žien v gymnastike.
Potom, čo sa v bazéne uskutočnila najväčšia denná akcia 6. dňa olympijských hier v Tokiu, Li zažiaril vo večernej gymnastike a spoluhráčka Simone Byersová to sledovala z tribúny.
Lee sa stala piatou Američankou v rade, ktorá vyhrala olympijské majstrovstvá žien vo viacboji. V brilantnom a súťaživom finále porazila Rebecu Andrade (Rebeca Andrade) z Brazílie.
Leeovo celkové skóre 57,433 bodu stačí na to, aby prekonalo Andradeho. Brazílčanka získala prvú všestrannú gymnastickú medailu pre latinskoamerickú atlétku, ale zlatá medaila sa jej ušla, keď vo svojej súťaži na kurte dvakrát prekročila hranice.
Ruská gymnastka Angelina Melnikovová získala bronzovú medailu dva dni po tom, ako priviedla Čínsku republiku k zlatej medaile vo finále družstiev.
Drexel, nástupca Michaela Phelpsa z USA, zvíťazil na 100 metrov voľný spôsob s olympijským rekordom 47,02 sekundy-iba o jednu šestinu pred austrálskym obhajcom titulu Kyleom Chalmersom. To mu umožnilo získať štvrtú zlatú medailu v kariére. Predchádzajúce tri boli štafetové preteky.
"Je to veľmi odlišné." Myslím si, že som si myslel, že to bude, len si to nechcem pripustiť, “povedal. "Je to oveľa ťažšie." Musíte sa spoľahnúť na seba, nikto vás nemôže zachrániť. “
Najdramatickejším zápasom dňa bolo, že Čína utvorila svetový rekord v štafete žien na 4x200 m voľný spôsob, čo prekvapilo Spojené štáty a Austráliu.
Katie Ledecky obsadila ako štafeta pre americký tím tretie miesto, takmer 2 sekundy za čínskym a za austrálskym tímom.
Ledecky prekonala Austrálčanku Leah Nealeovú a zmenšila priepasť s čínskou hráčkou Li Bingjieovou, ale napokon ju nedobehla.
Li sa dotkol lopty vo svetovom rekorde 7 minút a 40,33 sekundy. Pred štafetovým pretekom vytvorila aj olympijský rekord v víťazstve na 200 m motýlik.
"Kým som neabsolvoval 200 úderov motýľa, náš tréner mi povedal: 'Ste v štafetovom behu', nevedela som, že to robím," povedala prostredníctvom tlmočníka. "Neviem ani plávať 200 metrov, aj keď mám kvalitu a úroveň 200 metrov tréningu."
Američania získali striebro 7: 40,73, zatiaľ čo Austrália získala bronz 7: 41,29. Všetci traja víťazi medailí prekonali svetový rekord 7: 41,50, ktorý vytvorili Austrálčania na majstrovstvách sveta 2019.
Srb číslo jedna zdolal svojho obľúbeného japonského hráča Keia Nishikoriho 6: 2 a 6: 0, aby sa dostal do semifinále a predĺžil tak svoju ponuku o Zlatý slam.
Steffi Grafová v roku 1988 bola jedinou tenistkou, ktorá v tom istom kalendárnom roku vyhrala všetky štyri grandslamové podujatia a zlaté olympijské medaily.
Djokovič tento rok vyhral Australian Open, French Open a Wimbledon a na dokončenie Zlatého slamu potrebuje tokijského olympijského víťaza a trofej US Open.
V súťaži žien sa v zápase o zlato stretnú Švajčiarka Belinda Bencicová na 12. mieste a Markta vondrosová z Českej republiky vo finále French Open 2019.
Bencic porazil kazašskú hráčku Elenu Lebakinovú 7-6 (2), 4-6, 6-3. V treťom kole zvíťazila von Drusova, ktorá vyradila Naomi Osaka, 6-3, 6-1. Štvrtá nasadená Ukrajinka Elena Svitolina.
Rakúšan Sepp Straka chytil na posledných šiestich jamkách 4 birdie a strelil 63, 8 pod par, čo vedie Thajku Jazz Jane Watananonovú v prvom kole mužského golfu. Rod.
Belgický Thomas Peters sa pred piatimi rokmi umiestnil na prvom mieste v bronzovej medaile Ria de Janeiro. Na zadných deväť jamiek nastrieľal 30 a 65.
Mexičan Carlos Ortiz (Carlos Ortiz) dosiahol v ideálnych bodovacích podmienkach na ihrisku tiež 65 bodov, natoľko primitívnych, že hráči najskôr dorazili bez trávnika, pretože ten bol dva mesiace zatvorený.
Americký majster sveta v skoku o žrdi Sam Kendricks (Sam Kendricks) vynechá olympiádu po pozitívnom teste na COVID-19.
Kendricksov otec zverejnil na sociálnych sieťach, že jeho syn nemá žiadne príznaky, ale bolo mu povedané, že v Tokiu mal pozitívny test a vypadol zo súťaže.
Americký olympijský výbor a paralympijský výbor túto správu potvrdili a uviedli, že Kendricks bol izolovaný v hoteli.
Kendricks získal na ZOH 2016 bronzovú medailu a na posledných dvoch majstrovstvách sveta získal zlatú medailu. Je držiteľom amerického rekordu 6 stôp (19 stôp 10,5 palca).
Krátko potom, čo bolo oznámené, že Kendricks mal pozitívny test, ďalší tyčkař, Argentínčan Germán Chiaraviglio, povedal, že je taktiež mimo hry, pretože mal pozitívny test.
Hachimura síce prispel 34 bodmi, ale japonský tím vyhral olympijské prvenstvo v basketbale mužov po prvý raz po 45 rokoch, ale stále neuspel.
Luka Doncic zaznamenal v 26 minútach ďalšieho pôsobivého výkonu 25 bodov, 7 doskokov a 7 asistencií. Zoran Dragic získal na olympiáde v Tokiu 24 bodov a Slovinsko 116. -81 Porazilo Japonsko, aby zostalo neporazené.
Americké beachvolejbalistky Kelly Klaas a Sarah Sponsil zdolali Keňu len za 25 minút, najrýchlejšiu ženskú hru od olympijských hier, ktorá prijala súčasný formát.
Americká dvojica zdolala Brackcides Khadambi a Gaudencia Makokha 21-8 a 21-6, aby zvýšila skóre na 2: 0 a takmer určite získala miestenku v 16. kole knockoutu.
Táto hra je najrýchlejšou od čias, keď FIVB v roku 2002 schválila bodovanie v rely a systém troch z troch.
Zvíťazili aj Američania Phil Dalhausser a Nick Lucena. Porazili Argentínčana Juliana Azaada a Nicolasa Capogrosa 21-19, 18-21, 15-6, čím zvýšili skóre na 2: 1 každý s každým. To je dobrá vec aspoň na jednu hru v Tokiu.

Čas zverejnenia: 30. júla 2021